Bejelentették az 2019 #BeInclusive EU Sport Awards nyerteseit

OSSZA MEG:

Közzététel:

on

A regisztrációját arra használjuk, hogy tartalmat nyújtsunk az Ön által jóváhagyott módon, és javítsuk a megértésünket. Bármikor leiratkozhat.

#BeInclusive EU Sport Awards ünnepség Brüsszelben, Navracsics Tibor oktatási, kulturális, ifjúsági és sportbiztos (a képen) a három nyertest átadta díjaiknak.

Navracsics biztos elmondta: „2017-ben elindítottam a #BeInclusive EU Sport Awards díjat, hogy megünnepeljük azokat a szervezeteket, amelyek a sport erejét kihasználva összehozzák az embereket és elősegítik a társadalmi befogadást. Ebben a harmadik évben több mint 140 pályázatot kaptunk a díjra, sokkal többet, mint tavaly. A projekteket lebonyolító emberek fantasztikus munkát végeznek a helyszínen, segítenek lebontani a társadalmi akadályokat a sport révén. Szeretnék gratulálni mindannyiuknak, különös tekintettel a hat döntősre és három győztesre. ”

Az 2019 Awards májusban indult, és a versenyen minden, a Erasmus + program országai - állami vagy magán, kereskedelmi vagy nonprofit szervezetek - amelyek sikeresen kidolgozták az etnikai kisebbségek, a menekültek, a fogyatékossággal élő személyek vagy bármely más, kihívást jelentő társadalmi helyzetben lévő csoport társadalmi beilleszkedését célzó sportprojekteket. Az 144 projektek pályázatait független szakértők fogadták és értékelték a sporton keresztüli társadalmi befogadáshoz való hozzájárulásuk alapján. Kilenc projektet választott egy magas szintű zsűri, a három legjobb projekt nyertesek lett.

A nyertesek nevei elérhetők itt az összes projekttel kapcsolatos információkkal. További információ az EU sportáról itt található factsheet.